Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

1b-w-ogrodku20 maja 2014 r. uczniowie klasy I b uczestniczyli w lekcji plenerowej, która odbyła się w szkolnym ogródku dydaktycznym. Temat zajęć: „Wiosna w pełni” wprowadził dzieci w typowo wiosenny nastrój. Uczniowie wykonywali działania matematyczne, biorąc pod uwagę różne gatunki roślin znajdujące się w ogródku. Oprócz rachowania, zadaniem dzieci było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej wiosnę w pełni.


Celem zajęć było dostrzeganie piękna otaczającej przyrody, doskonalenie umiejętności odpowiadania na zadane pytania oraz układania swobodnych wypowiedzi na temat wiosny w ogrodzie, rozwiązywanie zagadek, kształcenie odpowiedniego zachowania się w ogródku, dostrzeganie różnic w wyglądzie drzew i krzewów, pozyskanie wiadomości na temat prac wykonywanych wiosną w ogrodzie, doskonalenie dodawania i odejmowania w zakresie dwudziestu.

Wychowawca klasy
Dorota Pietras

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...