Wręczenie nagród ufundowanych przez Zarząd Intermarche laureatom konkursów: „Mistrz Poprawnej Polszczyzny” i „Zalety czytania książek”

Promowanie poprawnej polszczyzny, kształcenie, rozwijanie polonistycznych zainteresowań uczniów to cele, które przyświecały idei konkursu szkolnego „Mistrz Poprawnej Polszczyzny” pod Patronatem Intermarche.

12 marca 2024 r. uczniowie zmagali się z pytaniami z zakresu poprawności ortograficznej, językowej, gramatycznej oraz umiejętnością kaligraficzną.
W konkursie wzięli udział uczniowie z klas IV-VIII, którzy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: grupa pierwsza- uczniowie z kl. IV-VI i grupa druga- uczniowie z kl. VII-VIII. Nad całością czuwała komisja, która wyłoniła laureatów. Tytuł „Mistrza Poprawnej Polszczyzny” otrzymali:
GRUPA IV-VI

I m. -  Dorota Glac 4 „b”
II m. –Antoni Glac 6 „b”
III m. –Dominik Dymała 6 „b”

GRUPA VII-VIII
I m. –Iga Puswalska 7 „c”
II m. –Hanna Stojecka 7 „a”
III m. –Małgorzata Kościarz 8 „a”

Kolejny konkurs pod Patronatem Intermarche zatytułowany „Zalety czytania książek” odbył się
w kwietniu z okazji Międzynarodowego Dnia książki. Święto książki przypada 23 kwietnia i ma na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Zadaniem uczestników było wykonanie plakatu nawiązującego do tematu konkursu. Najlepsi wykonawcy prac to i:

I m. - Szymon Muszyński kl. VI „b”
II m. -Tymoteusz Promny kl. IV „b”
III m. - Oskar Osadnik kl. IV „b”
IV m. - Wiktor Grzesiak kl. VII „a”
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Najlepsze prace zostały przekazane do „Klubu Czytelnika” znajdującego się w sklepie Intermarche.
Dziękujemy Zarządowi Intermarche za ufundowanie nagród książkowych i rozpowszechnianie czytelnictwa.

Renata Tobis
Monika Szafrańska