Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

mikolajki w szkole 2017 31 20171210 10269679666 grudnia to magiczny dzień. W tym dniu Święty Mikołaj odwiedza wszystkie dzieci i przynosi im prezenty. Niesie dzieciom uśmiech i radość. W ten grudniowy dzień Mikołaj odwiedził również naszą szkołę i obdarował dzieci drobnymi upominkami. W oczekiwaniu na Mikołaja wszyscy zgromadzili się w sali gimnastycznej, aby obejrzeć przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy VI b pod opieką pani Moniki Szafrańskiej. Mali aktorzy wprowadzili nas w mikołajkowy nastrój. Scena przedstawiała spotkanie dzieci z dziadkami przy świątecznym stole zastawionym pachnącym pierniczkami, ciastem i owocami.

 

Rozmawiali na temat związany z osobą Świętego Mikołaja, kim był, komu pomagał oraz skąd się wziął zwyczaj obdarowywania innych prezentami. W zabawie prowadzonej przez jednego z chłopców, który wcielił się w rolę dziadka, mogli wziąć udział wszyscy uczniowie, rozwiązując zagadki związane z tematyką świąteczną. Wreszcie pojawił się Mikołaj, którego wszyscy powitali z wielką radością.
Uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego pod opieką pani Izabeli Nawrockiej, dzięki czemu mogliśmy wysłuchać pięknych świątecznych piosenek. Nie zabrakło także solowych popisów dziewczyn z klasy VI b przy dźwiękach skrzypiec.

Monika Szafrańska

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...