Spotkanie autorskie z Katarzyną Wasilkowską

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wieruszowie po raz kolejny uczestniczyła w konkursie organizowanym przez Wydawnictwo Literatura „Z książką na walizkach- XII łódzkie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami”, zapraszając do udziału uczniów ze szkół podstawowych.

Naszą szkołę reprezentowały dzieci, które podjęły trud i wykonały prace konkursowe: Zofia Jędrysiak, Lena Dorcz, Hanna Skowrońska, Jakub Fiączek, Agnieszka Przybyła oraz Aleksandra Konat. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej na temat „Niesamowite historie”. 9 maja 2024 r. w czytelni biblioteki odbyło się rozstrzygnięcie konkursu i spotkanie autorskie z Katarzyną Wasilkowską- autorką książek dla dzieci i młodzieży. Pisarka wprowadziła uczestników w świat swoich książek, podkreślając bezpieczny wzrost adrenaliny, podczas czytania fragmentów opowiadań z dreszczykiem. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i niecierpliwie czekały na rozstrzygnięcie konkursu. Pani Katarzyna Wasilkowska wraz z przedstawicielem Wydawnictwa Literatura wyróżnili i nagrodzili trzy prace plastyczne. Nasi uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki do książek za udział w konkursie.