Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

ogrodek kl 1a 123.05.2014 r. kl. I a wybrała się na zajęcia do ogródka dydaktycznego. Celem było poznanie zwierzątka żyjącego w ziemi - dżdżownicy i uświadomienie roli dżdżownicy oraz dlaczego należy ją chronić. Dzieci prowadziły zabawy badawcze z dżdżownicami - obserwowały przez lupę budowę zewnętrzną dżdżownicy, zwracały uwagę jak się porusza i spulchnia ziemię.

 

Uczniowie obserwowali, dotykali, przesypywali również glebę i piasek. Dostrzegali różnicę między glebą i piaskiem oraz badali przepuszczalność wody przez nie. Następnie w klasie wykonali prace plastyczne pt. "Dżdżownica". Lekcja w ogródku dydaktycznym była dla dzieci interesująca.


wychowawca kl. I "a"
G. Kowalczyk

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...