Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

sladami polskiej kultury 1 CopySerdecznie zapraszamy
wszystkich Rodziców wraz z dziećmi na pierwsze spotkanie ze szkołą 1 marca 2020 r. w godzinach 15.00-17.00

oddział przedszkolny 17 Copy

Proponujemy:

- zwiedzanie szkoły
- spotkanie z nauczycielami
- zajęcia sportowe
- warsztaty kulinarne
- biesiadę folklorystyczną "Śladami polskiej kultury ludowej" w wykonaniu uczniów kl. Ia i Vd 

3b-w-ogrodku19 maja 2014 r. uczniowie klasy III b brali udział w zajęciach, które zostały przeprowadzone w ogródku dydaktycznym. Temat zajęć to: "Planety Układu Słonecznego w ogródku dydaktycznym", zajęcia te zostały przeprowadzone w połączeniu edukacji przyrodniczej z zajęciami plastycznymi. Dzieci bardzo chętnie wymieniały nazwy planet układu słonecznego na podstawie planszy oraz układu rabatek kwiatowych w ogródku dydaktycznym, opisywały własnymi słowami zjawiska powstawania dnia i nocy, uzasadniały dlaczego tak ważne są badania kosmosu. Następnie uczniowie wykorzystując przyniesione przez siebie przybory wykonali ciekawe prace plastyczne. Prace te wyróżniały się trafnością ujęcia tematu, oryginalnością, a także pomysłowością i starannością wykonania.


Celem tych zajęć było dostarczenie uczniom wiadomości na temat kosmosu, uzmysłowienie dzieciom, że Ziemia jest naszym wspólnym dobrem i cząstką Wszechświata oraz uczenia szacunku do świata roślin i zwierząt.

Wychowawca klasy III b – M. Sokołowska

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...