Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

3b-w-ogrodku19 maja 2014 r. uczniowie klasy III b brali udział w zajęciach, które zostały przeprowadzone w ogródku dydaktycznym. Temat zajęć to: "Planety Układu Słonecznego w ogródku dydaktycznym", zajęcia te zostały przeprowadzone w połączeniu edukacji przyrodniczej z zajęciami plastycznymi. Dzieci bardzo chętnie wymieniały nazwy planet układu słonecznego na podstawie planszy oraz układu rabatek kwiatowych w ogródku dydaktycznym, opisywały własnymi słowami zjawiska powstawania dnia i nocy, uzasadniały dlaczego tak ważne są badania kosmosu. Następnie uczniowie wykorzystując przyniesione przez siebie przybory wykonali ciekawe prace plastyczne. Prace te wyróżniały się trafnością ujęcia tematu, oryginalnością, a także pomysłowością i starannością wykonania.


Celem tych zajęć było dostarczenie uczniom wiadomości na temat kosmosu, uzmysłowienie dzieciom, że Ziemia jest naszym wspólnym dobrem i cząstką Wszechświata oraz uczenia szacunku do świata roślin i zwierząt.

Wychowawca klasy III b – M. Sokołowska

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...