Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

Pomoc dla naszej Julki

20180809153624Julka od 2 lat walczy z chorobą nowotworową. Kończy chemioterapię. Czeka ją długotrwała i  kosztowna rehabilitacja. Nauczyciele i koledzy Julki ze szkoły proszą o wsparcie finansowe.

Chcielibyśmy zachęcić Państwa do przekazania 1% podatku na Julkę Lemiesz.
Numer KRS 0000270809- Lemiesz 8037

Również można pomóc, wysyłając pieniądze przelewem bankowym:

FUNDACJA AVALON- BEZPOŚREDNIA POMOC NIEPEŁNOSPRAWNYM, MICHAŁA KAJKI
80/82 LOKAL 1 04-620 WARSZAWA
Numer rachunku odbiorcy: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
BGŻ BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.
w tytule: Lemiesz 8037

DZIĘKUJEMY

akcja 6a"Kto czyta książki, żyje podwójnie" – to hasło towarzyszyło grupie "Lubimy czytać", tzn. klasie VI a ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie w akcji propagującej czytanie książek.
Uczniowie klasy VI a przygotowali ulotki z wypowiedziami sławnych pisarzy,  takich  jak Umberto Eco, Henryk Sienkiewicz, Gustaw Morcinek, Aleksander Puszkin, Johann Wolfgang Goethe, Józef Czechowicz, Mieczysław Jastrun o korzyściach wynikających z sięgania po literaturę.


W dniu 12 maja br. pięknie wydrukowane sentencje szóstoklasiści rozdawali przed marketami na terenie Wieruszowa dorosłym przechodniom. Natomiast młodocianym mieszkańcom miasta wręczali tekst wiersza Edwarda Szymańskiego pt. ,,Książka” zachęcający dzieci do systematycznego czytania.
Wieruszowianie zainteresowali się akcją i chętnie dyskutowali z młodzieżą na temat czytelnictwa, zgodnie dochodząc do wniosku, iż warto czytać.

Aldona Dymacz - Wróbel

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...