Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

akcja 6a"Kto czyta książki, żyje podwójnie" – to hasło towarzyszyło grupie "Lubimy czytać", tzn. klasie VI a ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie w akcji propagującej czytanie książek.
Uczniowie klasy VI a przygotowali ulotki z wypowiedziami sławnych pisarzy,  takich  jak Umberto Eco, Henryk Sienkiewicz, Gustaw Morcinek, Aleksander Puszkin, Johann Wolfgang Goethe, Józef Czechowicz, Mieczysław Jastrun o korzyściach wynikających z sięgania po literaturę.


W dniu 12 maja br. pięknie wydrukowane sentencje szóstoklasiści rozdawali przed marketami na terenie Wieruszowa dorosłym przechodniom. Natomiast młodocianym mieszkańcom miasta wręczali tekst wiersza Edwarda Szymańskiego pt. ,,Książka” zachęcający dzieci do systematycznego czytania.
Wieruszowianie zainteresowali się akcją i chętnie dyskutowali z młodzieżą na temat czytelnictwa, zgodnie dochodząc do wniosku, iż warto czytać.

Aldona Dymacz - Wróbel

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...