Pomoc dla naszej Julki

20180809153624Uczniowie IV c wspierają swoją koleżankę z klasy - Julkę, którą czeka kosztowna rehabilitacja, organizując w dniach 10-14 grudnia akcję sprzedaży ciast, ciasteczek i kartek świątecznych. Zachęcamy i zapraszamy na smakołyki.

Chcielibyśmy także zachęcić Państwa do przekazania 1% podatku na Julkę Lemiesz.
Numer KRS 0000270809- Lemiesz 8037

Również można pomóc, wysyłając pieniądze przelewem bankowym:

FUNDACJA AVALON- BEZPOŚREDNIA POMOC NIEPEŁNOSPRAWNYM, MICHAŁA KAJKI
80/82 LOKAL 1 04-620 WARSZAWA
Numer rachunku odbiorcy: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
BGŻ BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.
w tytule: Lemiesz 8037

Można także pomóc, wysyłając SMS pod numer 75165 o treści POMOC 8037
Koszt SMS-a to 6,15 zł brutto (z czego 5 zł stanowi darowizna na rzecz Julki)

zajecia         W pierwszym tygodniu kwietnia 2014 roku odbyły się pierwsze prace porządkowe oraz zagospodarowanie poletek uprawnych w Ogródku dydaktycznym.

Autorem powyższych prac jest klasa IVa z wychowawcą Aleksandrą Kulą.

Treści  realizowane z zakresu edukacji ekologicznej kształtują u dzieci prawidłowe postawy wobec środowiska. Jednak przekazywanie treści przyrodniczych tylko za pomocą „suchej” wiedzy książkowej, obrazków i ilustracji jest dla nich mało ciekawe, a wiedza zdobyta tą drogą – ulotna i nietrwała. O wiele bardziej atrakcyjne i interesujące dla uczniów są zajęcia w plenerze, które posiadają większe walory edukacyjne. Realizacja takich zajęć jest możliwa choćby przy wykorzystaniu założonego przy naszej szkole Ogródka dydaktycznego. Pragnąc wzbogacić ofertę zajęć o tematyce ekologicznej i uprzyjemnić społeczności uczniowskiej pobyt w ogródku, klasa IVa postanowiła w miarę swoich możliwości wzbogacić wizerunek terenu poprzez prace porządkowe i zagospodarowanie poletek uprawnych.

Zajęcia te umożliwiły dzieciom wcielenie się w rolę małych ogrodników, którzy uprawiają warzywa, kwiaty i zioła, a jednocześnie dbają o estetykę terenu. Zajęcia i prace ogrodnicze w Ogródku dydaktycznym będą dla dzieci najciekawszą lekcją przyrody. Poznają potrzeby roślin i ich rozwój od nasiona do owocu. Pielęgnacja roślin nauczy dzieci odpowiedzialności, co z pewnością zaprocentuje w życiu dorosłym.

Aleksandra Kula