Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

zajecia         W pierwszym tygodniu kwietnia 2014 roku odbyły się pierwsze prace porządkowe oraz zagospodarowanie poletek uprawnych w Ogródku dydaktycznym.

Autorem powyższych prac jest klasa IVa z wychowawcą Aleksandrą Kulą.

         Treści  realizowane z zakresu edukacji ekologicznej kształtują u dzieci prawidłowe postawy wobec środowiska. Jednak przekazywanie treści przyrodniczych tylko za pomocą „suchej” wiedzy książkowej, obrazków i ilustracji jest dla nich mało ciekawe, a wiedza zdobyta tą drogą – ulotna i nietrwała. O wiele bardziej atrakcyjne i interesujące dla uczniów są zajęcia w plenerze, które posiadają większe walory edukacyjne. Realizacja takich zajęć jest możliwa choćby przy wykorzystaniu założonego przy naszej szkole Ogródka dydaktycznego. Pragnąc wzbogacić ofertę zajęć o tematyce ekologicznej i uprzyjemnić społeczności uczniowskiej pobyt w ogródku, klasa IVa postanowiła w miarę swoich możliwości wzbogacić wizerunek terenu poprzez prace porządkowe i zagospodarowanie poletek uprawnych.

         Zajęcia te umożliwiły dzieciom wcielenie się w rolę małych ogrodników, którzy uprawiają warzywa, kwiaty i zioła, a jednocześnie dbają o estetykę terenu. Zajęcia i prace ogrodnicze w Ogródku dydaktycznym będą dla dzieci najciekawszą lekcją przyrody. Poznają potrzeby roślin i ich rozwój od nasiona do owocu. Pielęgnacja roślin nauczy dzieci odpowiedzialności, co z pewnością zaprocentuje w życiu dorosłym.

                                                                                                         Aleksandra Kula

 

 

 

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...