Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

pisarz9 grudnia 2019r. nasza szkoła miała zaszczyt gościć w swoich progach powieściopisarza oraz wydawcę, autora książek dla dzieci i młodzieży pana Roberta Kościuszko.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas drugich i trzecich wraz z wychowawcami. Młodzi czytelnicy mieli okazję porozmawiać na żywo z tak niecodziennym gościem. Powieściopisarz z cierpliwością i zrozumieniem odpowiadał na wszystkie pytania. Opowiadał o sobie, o początkach swojej pisarskiej kariery, a także o latach wcześniejszych i całej swojej twórczości, przeczytał najciekawsze fragmenty swoich książek. Na zakończenie spotkania dzieci miały możliwość dokonania zakupu książek znanego pisarza i otrzymania od niego autografu, a także zrobienia pamiątkowego zdjęcia.
Dzieci wyszły ze spotkania bardzo zadowolone. Na pewno przeżycia i emocje towarzyszące temu miłemu spotkaniu pozostaną na długo w ich pamięci i być może zmobilizują do sięgania po książki znanego już osobiście autora Roberta Kościuszki.

Pan Robert Kościuszko zadebiutował w 2006 roku powieścią Wojownik Trzech Światów. Zachęcony sukcesem wspólnie z żoną założył własne wydawnictwo, w którym ukazały się kolejne książki: Niewidzialna gra (t. 1-5, 2011-2013), Klejnot Aswerusa (2014), Gedeon (2015), Samson (2015). Opracował autorski program „Każdy tata czyta dzieciom”, poprzez który zachęca ojców, aby czytali dzieciom książki i rozmawiali o ich treści. Droga do powieściopisarstwa wiodła przez opowiadanie wymyślanych ad hoc historii początkowo siostrze, a następnie dzieciom. Jego pisarstwo jest tematycznie związane z Biblią, a ściśle z jej epickimi wątkami, które przybliża współczesnemu pokoleniu.

Beata Łuczak

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...