Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

ja tez potrafieSamodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Miejski Ośrodek Profilaktyki, Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Wieruszowie”
ZAPRASZA
na WARSZTATY PSYCHOLOGICZNE
dla dzieci i młodzieży
pn. „JA TEŻ POTRAFIĘ”

Zajęcia odbywają się w salce parafialnej przy kościele św. Stanisława w Wieruszowie, ul. Warszawska 93A, w każdy czwartek miesiąca (z wyjątkiem świąt i okresu wakacyjnego)  w godzinach między 16.00 a 20.00. - w zależności do jakiej grupy wiekowej dziecko będzie przydzielone, spotkanie trwa jedną godzinę.   

Wiodącym celem warsztatów jest wzmocnienie psychologiczne dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat w kontekście efektywnego radzenia sobie w środowisku rówieśników, wzmocnienia własnej wartości i wzbogacenia poczucia odpowiedzialności. Dotyczy to przede wszystkim, takich aspektów, jak: 

  • Radzenie sobie ze złością – umiejętność ta minimalizuje agresję
  • Radzenie sobie z niepowodzeniami – umiejętność ta daje możliwość efektywnego pokonywania barier życiowych
  • Zwiększona samoocena – buduje poczucie własnej wartości wolnej od egoizmu
  • Aktywność podczas zajęć – aktywność potrzebna w różnych sferach życia
  • Asertywne wyrażanie myśli i uczuć
  • Minimalizowanie skłonności do uzależnień

Zajęcia przygotowywane są w taki sposób, aby poznać część teoretyczną danej problematyki, a następnie w sposób praktyczny przećwiczyć zdobytą wiedzę.  Zbudowane są w formie pracy z grupą, jak również zawierają elementy pracy indywidualnej. Również zaniepokojeni zachowaniem swoich dzieci rodzice mają możliwość konsultacji psychologicznych. 

Przewidziane są również dodatkowe atrakcje:

  • Piknik z okazji Dnia Dziecka
  • Całodniowa wycieczka krajoznawcza
  • Wigilia

Zajęcia prowadzone są całkowicie bezpłatnie!

Bardziej szczegółowych informacji można uzyskać w siedzibie Ośrodka w Wieruszowie przy ul. Kępińskiej 53 lub przez telefon na nr 62 7840017.

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...