Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

babcia i dziadekDzień Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym przy SP nr 1 w Wieruszowie (budynek szkolny w Cieszęcinie) na stałe wpisany jest w kalendarz imprez i obchodzony jest co roku bardzo wyjątkowo. Mimo że za oknem pogoda płata różne figle, jest to najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość, wywołuje uśmiechy na twarzach, powoduje, że małe serduszka dzieci biją szybciej, a Babcia i Dziadek ze wzruszeniem słuchają czułych słów kierowanych pod ich adresem.
Przedszkolaczki swoich dziadków wprowadziły jeszcze w piękny czas świąt Bożego Narodzenia, przedstawiając jasełka, następnie były wiersze i piosenka. Wspólnie na ten dzień zostały przygotowane prace plastyczne oraz upieczone ciasto.
W ten sposób dzieci mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, a przedszkolaki pełniły rolę gospodarzy. Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni na przygotowany przez mamy słodki poczęstunek. Na pamiątkę spotkania goście obdarowani zostali upominkami w postaci słoika z imbrykiem i herbatką, aby, popijając ją w domu, mogli wspominać ten wyjątkowy dzień. Takie spotkania pełne uśmiechów, wzruszeń i radości wzmacniają więzi emocjonalne z rodziną, uczą dzieci sposobów wyrażania uczuć oraz szacunku dla osób starszych.

Drodzy seniorzy z okazji Waszego święta pragnę złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia. Przede wszystkim dużo zdrowia, ciepła i miłości. Cierpliwości, pogody ducha oraz samych słonecznych dni. Pociechy z wnucząt, życzliwości z ich strony oraz troski. Żyjcie długo, wspierając nas dobrą radą i słowem oraz bądźcie nam podporą.

Nina Okoń-Wyder

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...