Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

jasełka cieszęcinJest w ciągu roku taki czas, na który czeka się z niecierpliwością. Czas pełen spokoju, ciepła i radości, kiedy gasną wszelkie spory, zapominane są urazy, a miłość i wsparcie ze strony bliskich są rozwiązaniem wszystkich problemów. To również czas przemyśleń, wspomnień oraz spotkań z bliskimi i rodziną. Tak właśnie określa się wyjątkowy czas - czas świąt Bożego Narodzenia.
Dookoła nas słychać śpiew kolęd, dekoruje się szkoły, przedszkola, sklepy i domy. Przygotowuje świąteczne smakołyki. I my z przedszkolakami z oddziału przedszkolnego przy SP nr 1 w Wieruszowie (budynek szkolny w Cieszęcinie) z niecierpliwością, radością i zaangażowaniem przygotowywaliśmy się to tego wyjątkowego czasu. Wspólnie udało nam się stworzyć świąteczne prace plastyczne, ulepić uszka i przygotować jasełka. Na ten wyjątkowy dzień, czyli piątek, do naszego przedszkola przybyły nasze drogie Panie emerytki, Pani dyrektor oraz rodzice. Po jasełkach, które już bezpośrednio wprowadziły nas w świąteczny nastrój, wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem, a następnie usiedliśmy do wieczerzy wigilijnej. Na stole pojawiły się tradycyjne potrawy: ryba, makiełki, kapusta z grochem oraz barszczyk z uszkami, który smakował wyjątkowo.
Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy pomogli nam w przygotowaniu uroczystości, rodzicom za przygotowanie potraw, radnym za prezenty i życzenia dla dzieci, pani Kasi i pani Wacławie za pomoc w dekoracji i przygotowaniu jasełek. A gościom za obecność w tym dniu i miłe słowa.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
życzę Wam Wszystkim nadziei,
własnego skrawka nieba,
zadumy nad płomieniem świecy,
filiżanki dobrej, pachnącej kawy,
pogodnych świąt zimowych,
odpoczynku, zwolnienia oddechu,
nabrania dystansu do tego, co wokół,
chwil roziskrzonych kolędą,
śmiechem i wspomnieniami,
przedszkolakom wyjątkowych
prezentów pod choinką.
Wesołych świąt!

Zapraszamy do obejrzenia filmu

Nina Okoń-Wyder

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...