Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

teatr lalek w lodzi 146 grudnia 2019r. uczniowie naszej szkoły pojechali do Teatru Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi na przedstawienie pt. „Przygody Mikołajka” na podstawie książek Goscinny’ego i Sempego – będących opowieścią o szkolnych i domowych perypetiach Mikołajka i jego najbliższych kolegów: Grubasa Alcesta, który ciągle je, Gotfryda, który dostaje od bogatego taty najfajniejsze prezenty, Rufusa, co ma ojca policjanta i myśli, że może rozrabiać bardziej niż inni, i najgorszego z całej klasy Kleofasa, który jest jednak dobrym kolegą. W świecie szkolnych awantur spotykamy też pilnego Ananiasza, pupilka pani, który nosi okulary i nie można go lać tak często, jak by się chciało. Są tam próbujący poskromić rozbrykanych uczniów nauczyciele, wśród nich ten zwany „ Rosołem’’, bo ciągle mówi: „spójrzcie mi w oczy”, a na rosole są oka. Poznajemy mamę Mikołajka, jego Tatę i Bunię, która przynosi moc prezentów, sąsiada, który jest bardzo miły i cały czas kłóci się z tatą i oczywiście śliczną Jadwinię, która, chociaż to dziewczyna, jest bardzo fajna.
„Przygody Mikołajka” to dla dorosłych powrót do lat dzieciństwa i czasów zwariowanych przygód, a dla dzieci świetna zabawa, w której mogą ujrzeć swoje własne, pełne śmiechu odbicie. Dzieci zobaczył na rynku Manufaktury świąteczną choinkę, na fasadzie budynku galerii bombki w różnych rozmiarach oraz rozświetlone światłem kolorowe fotele, które wprowadziły dzieci w świąteczną atmosferę. Dzieci wracały do domu z uśmiechem na buzi i w dobrych humorach.

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...