Fundusze Europejskie
Promuję łódzkie
Europejski Fundusz Społeczny
Europejski Fundusz Społeczny

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka

świetlica na święta 23W okresie przedświątecznym dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną miały okazję wziąć udział w zajęciach artystycznych, których pomysłodawczynią była pani Agnieszka Danielewicz. Chętnym dzieciom zaproponowała warsztaty plastyczne we Wrocławiu z zakresu wykorzystania techniki zdobniczej decoupage, która polegała na przyklejaniu wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej na odpowiednio spreparowaną powierzchnię. Oprócz tego dzieci mogły skorzystać z zajęć szydełkowania prowadzonych przez panią Marzenę Szymanek. Efekty prac ręcznych – rękodzieła ozdobiły choinkę w holu szkoły. Od lat podczas przedświątecznych zajęć świetlicowych powstają gipsowe odlewy: aniołki, dzwoneczki, choinki, szopki, świeczniki, gwiazdeczki oraz sporo elementów dekoracyjnych z papieru, z naturalnych materiałów roślinnych. Znaczna część wykonanych prac zasiliła szkolny kiermasz świąteczny organizowany przez opiekuna Samorządu Uczniowskiego – panią Halinę Biegańską. Energia i zdolności artystyczne dzieci oraz opiekunów świetlicy zostały pomysłowo spożytkowane, czyniąc okres przedświąteczny pracowitym, ale radosnym, o czym świadczyły twarze dzieci i świąteczne wnętrze sali świetlicowej w naszej szkole.

Zapraszamy na świetlicę!

CiasteczkoTa strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej...